Де живуть книжки?

В рамках шкільної акції "100 прочитаних книжок" учні школи відвідали бібліотеку імені Ярослава Мудрого День перший. Високі стелі, кришталеві люстри, панорамні вікна, золоте оздоблення… Нагадує палац, чи не так? Насправді мова йде про Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого. Днями учні нашої шкли разом із вихованцями Інформаційно-творчого агентства "ЮН-ПРЕС" Київського Палацу дітей та юнацтва мали змогу завітати сюди та дізнатися історію книгозбірні. Бібліотека імені Ярослава Мудрого - одна з найбільших та найстаріших бібліотек у Києві та Україні загалом. Вона існує понад 150 років. За свою історію змінювала своє місцезнаходження та назву багато разів. До 2016 року кияни знали її як Національну парламентську бібліотеку України на вул. Грушевського, 1.Ми змогли дізнатися історію бібліотеки, побачити архіви, ряди з книгами й відвідати найбільший в Європі читацький зал. Дізналися, як доглядають за книгами, щоб вони були в безпеці й не псувалися. До речі, сумнозвісний «вірус Петя» у 2017 році зламав систему бібліотеки й майже всі документи були втрачені. Бібліотека все ж таки має багато спільного з палацом - таким собі «дворянським гніздом» для книжок. У цих стінах століття тому проводилися благодійні бали. Розмір фондів бібліотеки сьогодні становить близько 4,7 млн одиниць примірників (2015). Значна частина літератури існує лише у єдиному екземплярі. Тож книжки видаються особисто бібліотекарями і зберігаються в окремих сховищах, куди нам вдалося зазирнути. Родзинкою цього місця є читацька зала! Вона давно вже стала не лише освітнім, а й культурним осередком. Попри війну, тут проходять лекції, майстеркласи, концерти і літературні вечори, анонси яких можна відстежити на сторінках соцмереж біб-ки «Кава з Мудрим». Увага! Бібліотека має відкритися 1 квітня й читацька зала знову переповниться читачами. Зараз кожен має змогу зареєструватися на сайті, обрати книги й узяти їх додому на прочитання. Тож, любителі книжок, які ще не знайшли свого затишного куточку в Києві, обов'язково відвідайте це місце й знайдіть ту саму книжку, яка ховається серед полиць в очікуванні вашого приходу.
Показати архів (Калейдоскоп шкільних новин до 01.01.2023)