Кошторис

Фінал Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт "Мирний космос"!

Щойно команда школи І-ІІІ ступенів №36 імені С.П.Корольова повернулася з Чернівців із подвійною перемогою у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт учнівської молоді «Мирний космос».

Конкурс організовано Українським молодіжним аерокосмічним об'єднанням «Сузір'я», Національним центром аерокосмічної освіти молоді України ім.О.Макарова, Чернівецьким центром «Юних техніків імені Л.Каденюка», Багатопрофільним ліцеєм для обдарованих дітей мі.Чернівці за підтримки Президентського фонду Л.Кучми «Україна», Чернівецької міської ради, Чернівецької обласної ради та Чернівецької обласної державної адміністрації.

У роботі конкурсу брали участь: радник Державного космічного агентства України Кузнєцов Едуард Іванович, Генеральний директор Національного центру аерокосмічної освіти молоді України ім.О.Макарова кандидат технічних наук Олексій Кулик, Голова правління УМАКО "Сузір'я" Олег Петров.

Знайомтесь, переможець – диплом І ступеня в номінації «Космічна біологія та медицина»- учень 6-А класу Ільницький Артем за захист роботи за темою «Роль і значення мікрозелені у житті космонавтів» та диплом І ступеня в номінації «Програмування та обчислювальна техніка» - учень 9-Б класу Свинарчук Денис за захист роботи за темою «Створення комп’ютерного симулятора для дослідження Сонячної системи».

3 жовтня 2019 року відбулося урочисте відкриття фіналу Всеукраїнського конкурсу «Мирний космос», який вперше проводився на батьківщині першого космонавта України Леоніда Каденюка, в серці Буковини - Чернівцях.

У фінальному етапі брали участь 57 учнів із 10 областей України.Оцінювали конкурс професійне журі: фахівці ракетно-космічної техніки (м.Дніпро),провідні науковці Національного університету ім.Ю.Федьковича на чолі з головою журі Віктором Васильовичем Хуторним, кандидатом технічних наук, доцентом кафедри технології виробництва літальних апаратів Дніпропетровського національного університету ім.Олеся Гончара.

Конкурс проводився з метою підтримки творчо обдарованої молоді в галузі аерокосмічної науки у таких номінаціях: "Ракетно-космічна техніка», «Космічна біологія та медицина», «Астрономія», «Екологія та космонавтика», «Програмування та обчислювальна техніка», «Людина.Земля.Всесвіт», «Історія розвитку авіації та космонавтики». 4 жовтня 2019 року – в Міжнародний день космосу фіналісти конкурсу захищали і презентували свої науково-дослідні роботи.

Після захисту робіт всі учасники відвідали батьківщину Л.Каденюка- смт Клішківці. В Клішківцях гостинно зустріли учасників директор ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.Л.Каденюка Анатолій Танащук та заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Мельничук. Відвідали шкільний музей «Буковина-край космічний», поклали квіти до пам’ятника Л.Каденюка на території школи.

Дякуємо всім учасникам та організаторам конкурсу за цікаві дискусії та спілкування, обмін досвідом, ідеями та ініціативами, за свято творчості, науки та відкриттів!

Окреслені нові цілі, ми продовжуємо мріяти, вчитися, досягати і йти вперед…Зоряним шляхом… А в майбутньому - космічним...