"В житті є завжди місце подвигу!"

15 лютого 2019 року в школі відзначено День вшанування пам'яті загиблих та поваги живим ветеранам-афганцям з нагоди 30-річчя виводу військ з Афганістану.

Ми знаємо,що серед нас живуть люди, які в свої 20-30 років стали свідками тих воєнних подій. Ми пишаємося їхньою мужністю, героїзмом та подвигом. Із 72 осіб, удостоєних за роки "афганської" війни звання Героя Радянського Союзу, 11 - українців. Вони серед нас і в нашій пам'яті.

Розмову про подвиг простих людей та ті важкі події останніх місяців 2013, початку 2014 років, що перетворилися у справжню національну стихію, в якій передався найтонший подих душі нашого народу, про пробудження приспаної роками національна свідомості людей, про їхню мужність продовжили учні 6-10 класів в усному літературному журналі "За честь, за волю, за кращу долю України".

Під час лінійки-реквієм "Афганістан болить в моїй душі" згадали ті страшні дні. Радянсько-афганська війна тривала 3340 днів. Через цю війну пройшли 500 тисяч чоловік, з них 160 000 - українців. Вважають, що загинуло 2378 українця у тій війні. Однак вихідців з терен України та тих, хто спочиває в українській землі, набагато більше. За даними книги "Чорні тюльпани.Афганський мартиролог України" цифра зростає до 3087 чоловік.

Учні та педагоги вшанували хвилиною мовчання, схиливши голови перед памяттю загиблих воїнів-інтернаціоналістів та наших земляків, хлопців з Московського(тоді) району – випускника нашої СШ № 36 Валерія Леся, випускників СШ №15 Августа Лебедя та Вітю Єгорова, випускника СШ №179 Євгена Науменка, викладача Військового інституту КДУ ім.Т.Шевченка Ростислава Глушка.