Дієвий спосіб - це інтегровані уроки

Як організувати викладання предметів в умовах війни, що продовжить формування в учнів бачення цілісної картини світу. Дієвий спосіб - це інтегровані уроки.
Навчальний зміст предметів в умовах війни варто оптимізувати, щоб зменшити навантаження на учнів.
Насамперед ідеться про скорочення обсягу текстів для читання, оскільки дітям, які перебувають у стані тривалого стресу, важко довгий час утримувати увагу. З огляду на це вчителі школи замінюють читання підручника усною розповіддю, переглядом відеоматеріалів, інтерактивними заняттями, роботою над творчими та мікродослідницькими проєктами.

Під час вивчення української мови та літератури вдало зосереджують роботу навколо чотирьох видів мовленнєвої діяльності: слухання й говоріння, читання та письма.
З математики подають навчальний матеріал у синхронному режимі, забезпечивши відеозапис заняття для дітей, які не змогли долучитися до уроку. Для закріплення навчального матеріалу, яке найчастіше відбувається шляхом розв’язування вправ і задач, надають учням знімки екрану (скріншоти) розв’язаних типових завдань до теми, що вивчається.
Користуючись педагогічною автономією, кожен учитель, особливо фізики, хімії, біології має змогу провести "ревізію" навчальної програми та визначити теми, що достатньо легко засвоюються учнями, і такі, що потребуватимуть додаткових зусиль. При цьому варто виділити теми, без яких неможливе розуміння змісту предмета в наступних класах та, відповідно, перерозподілити години. Така "ревізія" допоможе також визначитися з можливістю проведення інтегрованих уроків.
У курсі інформатики практично у кожному класі є теми, пов’язані з інформаційною безпекою, медіаграмотністю та цифровим громадянством. Тому в умовах війни з учнями більш детально розглягаються питання безпечного користування пристроями та обліковими записами у соціальних мережах, критичного оцінювання інформації, розпізнавання фейків і маніпуляцій тощо.
Вчителі вдало основний акцент спрямовують на розвиток громадянської та соціальної компетентностей, критичного й системного мислення. Співпраця вчителів та учнів під час підготовки та проведенні інтегрованих уроків дають змогу учням логічно обґрунтовувати позицію, вміло та конструктивно керувати емоціями.
Складні соціальні та психологічні умови життя на теперішньому етапі потребують нових підходів у роботі вчителя.