22.04.2023 Міжнародний День Землі!

У Космосі Земля — маленька порошина,
А для людей — велика і єдина
Планета, що життя усім дає,
У всьому Всесвіті хіба подібні є?

22 квітня на планеті відзначається Міжнародний День Землі, покликаний об'єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища, нагадати про те, що планета, яка дарувала нам життя унікальна і має потребу в захисті.

22 квітня 1970 року у США вперше організували національний День Землі, запропонувавши зазирнути в глибину екологічної проблеми і разом шукати їх вирішення. З 1990 року цей день проголосили Міжнародним, а в Україні він відзначається з 1992 року. За традицією в різних країнах звучить Дзвін Миру - заклик до дій заради збереження миру і життя на Землі. Згадують факти про планету з Популярної енциклопедії «Дітям про все на світі»:

1. У Землі є свій прапор– це фото планети з космосу на синьому тлі.

2. Найбільш витривалий організмна Землі – це тихоходи: у відкритому космосі може вижити 10 днів. Для порівняння людина без спецкостюма – лише 2 хвилини.

3. Земна доба– це не звичні нам 24 години, а насправді 23 год., 56 хв. і 4 с. Її наукова назва – зоряна доба (це час обертання планети навколо її осі) та інші захоплюючі відомості.

Таку цікаву інформацію протягом тижня вчителі доносили учням школи, залучаючи дітвору до традиційного прибирання шкільного подвір’я та озелення території: висаджування кущів, квітів. Справжнє свято довкілля "Земля — планета, на якій я живу."

Школа I-III ступенів № 36 імені С.П.Корольова міста Києва

© Школа № 36. Київ-040, вул.М.Стельмаха, 9, тел. (044)2577630, mail: sch36kyiv@ukr.net