Інформація про інновацію

Програма експерименту

Педрада по експерименту

Школа юного космонавта

Шкільний Музей історії та розвитку космонавтики

Експеримент                                       Корисні посилання

Науковий керівник дослідно-експериментальної роботи за темою «Формування національно-патріотичної самосвідомості учнів на основі досягнень аерокосмічної науки України » на базі ЗНЗ Школи І-ІІІ ступенів № 36 імені С. П. Корольова міста Києва на 2015-2020 роки - Таранік-Ткачук Катерина Валеріївна, головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, кандидат педагогічних наук, доцент.

Почесний Консультант: Каденюк Леонід Костянтинович, кандидат технічних наук, Перший космонавт незалежної України, Герой України, генерал-майор, Кавалер ордена «За Мужність» І ступеня.

Наукові консультанти: Бех Іван Дмитрович, директор Інституту проблем виховання НАПН України, дійсний член НАПН України, доктор психологічних наук, професор; Кириленко Світлана Володимирівна, начальник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, кандидат педагогічних наук.

на проведення дослідно-експериментальної роботи

Інформація про інновацію Програма експерименту

Завершився перший етап експерименту, з результатами якого можна ознайомитися в останніх випусках Інформаційного збірника Міністерства освіти і науки України. Педагогами школи під керівництвом наукового керівника експерименту Таранік-Ткачук Катерини Валеріївни підготовлено 12 авторських програм для викладання факультативів, курсів за вибором, спецкурсів, гуртків аерокосмічного спрямування.

8 квітня пройшла в школі науково-практична конференція «Сходження до подвигу», присвячене 55-річчю польоту людини в космос та 30-річчю створення шкільного Музею історії та розвитку космонавтики, на якому були присутні почесні гості: перший космонавт України, Герой України Леонід Костянтинович Каденюк, радник голови державного космічного агентства України Едуард Іванович Кузнєцов, виконавчий директор Аерокосмічного товариства Валерій Федорович Фролов, Голова правління громадської організації Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я» Петров Олег Володимирович; депутат Київської міської ради, голова піклувальної ради Іванченко Вадим Анатолійович, ветерани космодрому Байконур на чолі з головою ради спілки ветеранів Болтенком Олександром Сергійовичем.

Школи партнери – делегації навчально-виховного комплексу Узинська гімназія, Військового інституту імені С.П.Корольова м.Житомира, школи І-ІІІ ступенів №134 імені Ю.О.Гагаріна м. Києва, делегації учнів-переможців Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії - 2016» з м. Дніпропетровська, Чернігова, Чернівців, Івано-Франківська, Кіровограда, Київської області, старший науковий співробітник Музею космонавтики імені С.П.Корольова (м. Житомир), Музею космонавтики м.Чернівців.

Спогадами про створення музею поділилися учні, перший куратор музею Заслужений вчитель України, кандидат педагогічних наук Муніч Нелла Володимирівна, колишній директор школи Ворожейкіна Лариса Михайлівна.

Після засідання науково-практичної конференції всі учасники взяли участь у відкритті нової експозиції шкільного Музею історії та розвитку космонавтики.

Круглий стіл

ЗВІТ про завершення І (організаційно-підготовчого) етапу дослідно-експериментальної роботи за темою "Формування національно-патріотичної самосвідомості засобами аерокосмічної освіти в умовах загальноосвітнього навчального закладу" на базі школи І-ІІІ ступенів № 36 імені С. П. Корольова міста Києва за квітень 2015 р. - грудень 2015 р.

НАКАЗ Про завершення І (організаційно-підготовчого) етапу дослідно-експериментальної роботи на базі школи

НАКАЗ Про завершення ІI (концептуально-діагностичного) етапу дослідно-експериментальної роботи на базі школи

Звіт про завершення ІІІ (формувального) етапу дослідно-експериментальної роботи за темою "Формування національно-патріотичної самосвідомості учнів засобами аерокосмічної освіти загальноосвітнього навчального закладу" на базі школи І-ІІІ ступенів № 36 імені С. П. Корольова міста Києва за січень 2017 р. - червень 2019 р.

Програма Всеукраїнської науково-практичної конференції "Аерокосмічна освіта. Виклики та перспективи" 21-22 лютого 2020 року

Звіт про завершення дослідно-експериментальної роботи за темою "Формування національно-патріотичної самосвідомості учнів засобами аерокосмічної освіти загальноосвітнього навчального закладу" школи І-ІІІ ступенів №36 імені С.П. Корольова міста Києва 2015 - 2020 роки

Центр моніторингу столичної освіти

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України - Міністерство освіти і науки України