Хай завжди будуть хліб і сіль!

Як парость виноградної лози,

На стражданній святій землі-

На війні, на ріллі, за волю

Полягли земляки мої

Та найбільше від людомору.

Українці! У світ несіть

Світлу пам'ять гіркої правди.

Хай завжди будуть хліб і сіль

Та ніколи чужої влади!

Минуло років вже 85 років з трагічної тієї дати.

23 листопада 2018 року в школі вшановували пам'ять безвинно вбитих штучним голодом українців.

В 1-11 класах відбулися уроки пам’яті «Не дай задути пам’яті свічу». Серед учнів 6-8 класів пройшов конкурс на кращий соціальний плакат «Світла пам'ять гіркої правди».

«Волелюбність українців ніяк не влаштовувала владу –Сталіна. В 1928-1930 роках відбулося 1716 масових виступів на Україні, 15 з них – збройних . Голодомор- помста Сталіна за спротив українців колективізації. В Україні на початку 1932 року вивезли весь посівний матеріал із колгоспів , а в листопаді-грудні забрали картоплю, зерно, сухі фрукти і все їстівне. Люди в Україні, позбавлені всякої їжі, пухнули і помирали від голоду у страшних муках. Вони працювали, мріяли, любили близьких і любили життя. Значна частина вбитих голодом-діти. Памятаємо!»- ці факти з історії прозвучали сьогодні в День пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років на лінійці-реквієм «Зроніть сльозу і хай не гасне свічка…», вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та запаленням свічок.

В 7-б класі проведена виховна година "Уроки Голодомору".

Цю трагедію жахливо уявити… А вони це пережили- вічна пам'ять їх душам…А тим людям, які вижили – замало буде усіх слів…Пам’ятати – це єдине, що ми повинні і можемо для них зробити…