"Крути- і сум, і біль, і вічна слава України!"

29 січня 1918 року в історії України з'явилася нова сторінка, полита молодою кров'ю, назва якої – Крути. Світова історія знає багато жертв в ім'я ідей, але аналогічної Крутам не було.

1917-1918 роки були дуже важкими для утвердження української державності – йшла жорстока боротьба за владу в Києві. Однак, сподівання українців не були марними.

У листопаді 1917 року проголошено Українську Народну Республіку. Це була видатна подія в історії українського народу.

Бій під Крутами, незважаючи на те, що він завершився військовою поразкою для Української Народної Республіки, на довгі часи став для патріотів України прикладом героїчного подвигу і звитяги в ім’я України та її незалежності.

З метою вшанування пам’яті молодих захисників Української Народної Республіки, які власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію українського визвольного руху у школі пройшли заходи:

-спецвипуск «Не стерти в пам’яті минуле» шкільного радіо «Меридіан», присвячений Героям Крут;

- урок історії – журналістське розслідування «Крути 1918. За і проти» в 11-А класі;

- урок-дискусія «Крути – символ героїзму українського юнацтва» в 9-Б класі;

-виставка-презентація «Герої не вмирають!» у шкільній бібліотеці, підготовлена бібліотекарем школи Тамілою Кирилівною Порхун.